jaki-serwer-do-minecrafta

Zaprezentujemy dziś, jak uruchomić własny serwer Minecraft w chmurze UniCloud. Prezentowaliśmy już rozwiązanie oparte o VPS, tym razem użyjemy kontenera docker, aby osiągnąć podobny cel. Technologia, jaką udostępniamy, wciąż się rozwija i nadszedł już czas na przedstawienie bardziej nowoczesnego rozwiązania. W tym celu użyjemy specjalnej, wstępnie przygotowanej paczki JPS, która pomoże uruchomić w chmurze UniCloud własny serwer Minecraft za pomocą „jednego kliknięcia”. Potrzebujesz zaledwie kilku minut, aby cieszyć się własnym światem.

Hostowanie serwera Minecraft

Poniżej prezentujemy, jak skorzystać z predefiniowanych konfiguracji serwera Minecraft. Dzięki temu można automatycznie wdrożyć najnowszą wersję obrazu docker itzg/minecraft-server w izolowanym kontenerze oddzielnego środowiska i dostosować go do własnych wymagań.

  1. Skorzystamy z projektu umieszczonego na GitHub
  • jeśli nie masz jeszcze konta UniCloud, to jest to dobry moment, by je założyć

Załóż konto UniCloud i zainstaluj serwer Minecraft »

  • jeśli posiadasz konto UniCloud, skopiuj link do strony manifest.jps znajdującej się w głównej gałęzi repozytorium (master branch)

UC-minecraft01

2. Zaloguj się do swojego konta i na górnej belce kliknij przycisk Nowe środowisko -> Importuj

UC-minecraft02

3. Wstaw link do sekcji URL

serwer-minecraft-github

Wybierz Import aby pobrać i uruchomić manifest

4. Po automatycznym otworzeniu okienka instalacyjnego, wybierz link terms of service i po przeczytaniu zaakceptuj, zaznaczając checkbox

serwer-minecraft-instalacjaWybierz Zainstaluj aby uruchomić własny serwer Minecraft

5. Rozpocznie się automatyczna instalacja i konfiguracja środowiska

UC-minecraft05zakończona komunikatem o pomyślnej instalacji pakietu

UC-minecraft06

Voilà! Własny serwer Minecraft jest już gotowy i działający.

6. W nowym oknie przeglądarki wyświetlone zostaną spersonalizowane informacje dotyczące serwera Minecraft, w tym numer jego wersji:

UC-minecraft07aPoniżej można znaleźć wskazówki, jak podłączyć się do gry za pomocą lokalnego klienta

Porada:
Możesz w prosty sposób dostarczyć kolejny (redeploy) obraz dockera aby sprawnie zaktualizować serwer Minecraft do nowszej wersji bez ponownego tworzenia środowiska, z zachowaniem ustawień.

Serwer Minecraft jest już zainstalowany i uruchomiony, przydatne informacje dotyczące dostępu do kontenera docker i środowiska zostały wysłane pocztą, nadszedł czas na podłączenie do gry.

Podłączenie do serwera Minecraft

Rozpoczęcie gry możliwe jest po wcześniejszym utworzeniu konta w oficjalnym serwisie Minecraft i zainstalowaniu klienta na swoim komputerze. Następnie należy wykonać następujące kroki:

  1. W celu ustanowienia połączenia z niestandardowym serwerem Minecraft, powinny zostać zachowane wersje gry klienta i środowiska wewnątrz UniCloud. W kliencie należy wybrać przycisk Zmień profil (Change profile)minecraft-news
  2. W oknie ustawień sprawdź zgodność wersji. Jeśli wersje się różnią należy skorygować wersję, aby połączenie było możliwe.UC-minecraftC12
  3. Uruchom Minecraft i wybierz opcję Multiplayer.serwer-minecraft-multiplayer
  4. Aby połączyć się z serwerem, nalezy wybrać opcję Direct Connect (dla jednorazowego połączenia) lub Dodaj serwer (do wyboru). Zapamiętaj opcję.serwer-minecraft-połączenie
  5. W otwartym oknie musisz uzupełnić swoje osobiste dane serwerów Minecraft:serwer-minecraft-konfiguracja
  • Nazwa serwera – dowolna nazwa własnego serwera
  • Adres serwera – link do podłączenia do własnego serwera, bez identyfikatora protokołu. Odpowiedni punkt końcowy zostaje automatycznie dodany do serwera w chmurze UniCloud podczas instalacjiUC-minecraftC16aserwer-minecraft

Wciśnij Gotowe, aby zapisać zmiany i połączyć się z własnym serwerem, na którym możesz ustanowić własne zasady gry, zapraszać swoich przyjaciół, ganiać swoje moby. Powodzenia!
Załóż konto UniCloud i zainstaluj serwer Minecraft »