Do zainstalowania własnej aplikacji potrzeba kilku elementów – w zależności od Twojego wyboru, może to być: baza danych, serwer WWW, loadbalancera, VPS itp. Tworzenie serwera jest uzależnione tylko i wyłącznie Twoimi potrzebami i ograniczeniami.
W celu utworzenia nowego środowiska, zaloguj się do platformy UniCloud (dane do pierwszego logowania zostały przesłane w mailu po rejestracji konta) i w lewym górnym rogu uruchom kreatora środowiska (przycisk „Utwórz środowisko”):

instal1
W oknie, które się pojawi, masz możliwość wyboru języka programowania, którego używasz na co dzień. Masz do wyboru: java, php, ruby, node.js, python, a także instalacje przy pomocy kontenerów Docker. W ramach tworzonego środowiska dodaj elementy, których potrzebujesz. Dodatkowo możesz określić ilość instancji poszczególnych elementów oraz ich wydajność. Wszystkie te elementy można modyfikować w każdej chwili!

Na tym ekranie masz również możliwość określenia skalowania pionowego oraz poziomego, a więc automatycznego zwiększania zasobów w przypadku ich zużycia. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule nt. automatycznego skalowania w UniCloud.

tworzenie-srodowisk-unicloud
Kliknij tylko „Utwórz” i w ciągu kilku chwil Twoje środowisko będzie gotowe. Wszystkie elementy zostaną zainstalowane i połączone w jedno środowisko! Dane dostępowe do poszczególnych elementów zostaną przesłane e-mailem.

Więcej informacji o tworzeniu własnego środowiska znajdziesz w dokumentacji Jelastic:

button-jelastic

Otagowano: