Platforma UniCloud umożliwia zainstalowanie aplikacji na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest wybór z listy gotowych aplikacji. Wybierając aplikację z listy, przy pomocy jednego kliknięcia otrzymujesz automatycznie utworzone środowisko z zainstalowaną aplikacją.

Lista dostępnych aplikacji liczy ponad 100 pozycji i jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne! Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych (pełna lista dostępna na platformie UniCloud):

gotowe-aplikacje-unicloud

W celu szybkiego zainstalowania aplikacji zaloguj się do platformy UniCloud i wybierz przycisk Lista gotowych aplikacji:

Lista

Następnie wystarczy wskazać interesującą Cię aplikację i nacisnąć przycisk „Zainstaluj”. Przed instalacją nadaj jeszcze swoją nazwę dla instalowanego środowiska lub zaakceptuj proponowaną przez system (zawsze możesz ją zmienić) i ponownie potwierdź swój wybór wciskając „Zainstaluj”:

marketplace1

W ciągu kilku chwil twoja aplikacja wraz z niezbędnymi komponentami zostanie zainstalowana. Na koniec zostanie wyświetlony link do zarządzania aplikacją oraz hasło administratora. Dodatkowo informacje te zostaną Ci przesłane e-mailem (część komunikatu może być wyświetlona w języku angielski, gdyż jest wysyłana bezpośrednio przez instalowaną aplikację). Kliknij „Otwórz w przeglądarce” i już możesz korzystać z aplikacji!

marketplace2

 

Aktualne informacje o dostępnych aplikacjach znajdziesz również w dokumentacji Jelastic:

button-jelastic