Zarządzanie plikami w UniCloud

W ramach platformy UniCloud możesz zarządzać plikami w ramach poszczególnych środowisk na kilka różnych sposobów. Poniżej prezentujemy dwie najpopularniejsze opcje.

Wbudowany menadżer plików

Użytkownik może przesyłać pliki do swoich kontenerów i edytować je bezpośrednio w panelu https://app.unicloud.pl. Wystarczy nacisnąć ikonkę „Ustawienia” przy wybranym kontenerze (ważne: nie przy środowisku a przy kontenerze):

2. Wybierz folder, do którego chcesz wgrać pliki lub pozostań w głównym katalogu środowiska i po wybraniu ikonki 'kółka zębatego’ kliknij opcję Prześlij.

3. W nowym oknie możesz wybrać czy chcesz wgrać pliki z dysku lokalnego, czy pobrać je z lokalizacji zdalnej.

4. Po wybraniu plików z dysku poczekaj na zakończenie wgrywania.

Ważne! W przypadku wbudowanego mechanizmu maksymalny rozmiar wgrywanego pliku nie może przekraczać 160 MB. Jeśli potrzebujesz przesłać większy plik, skorzystaj z innej metody

 

Połaczenie zewnętrzną aplikacją (np. WinSCP)

Możesz nawiązać połączenie i zarządzać plikami w ramach Twojego środowiska korzystając z wielu dostępnych na rynku aplikacji

Jedną z możliwości wgrania plików na serwer VPS jest skorzystanie z  graficznego klienta WinSCP, którego  plik z instalacją programu pobieramy ze strony twórców i dokonujemy instalacji w systemie.

Po zainstalowaniu klienta uruchamiamy program i uzupełniamy wymagane do nawiązania połączenia pola:

  • Nazwa hosta  – adres IP naszego serwera środowiska
  • Nazwa użytkownika – nazwa konta / login użytkownika
  • Hasło – hasło dostępowe do konta użytkownika

Następnie klikamy przycisk „Logowanie” i jeżeli nie zostaniemy zablokowani przez oprogramowanie zabezpieczające na naszej stacji, po chwili pojawi się okienko „Baneru uwierzytelnienia”, klikamy Kontynuuj po zapoznaniu się z treścią ostrzeżenia (możemy zaznaczyć dodatkową opcję „Nie pokazuj więcej tego bannera”).

Teraz należy odszukać pliki, które chcemy wgrać na serwer na lokalnym komputerze w lewej części okna aplikacji i po znaczeniu przeciągnąć  na prawą stronę gdzie są wyszczególnione pliki i katalogi na serwerze.

Więcej informacji o przesyłaniu plików znajdziesz w dokumentacji Jelastic:

button-jelastic