Opłacenie usługi UniCloud jest możliwe za pomocą płatności online i rozpoczyna się w panelu UniCloud od wyboru kwoty zasilenia. Płatność online pozwala na natychmiastowe zasilenie konta i korzystanie z utworzonych środowisk bez jakichkolwiek opóźnień w działaniu.

Podczas opłacenia usługi UniCloud otrzymujesz punkty, które możesz wykorzystać na tworzone i używane przez Ciebie środowiska. Punkty są przeliczane w stosunku: 1 pkt = 1 pln netto, a więc jeśli zasilisz swoje konto kwotą 100 zł netto (123 zł brutto), otrzymasz 100 punktów do wykorzystania na platformie.

Płatność za usługę jest możliwa jedynie w modelu pre-paid, czyli tzw. przedpłaty. Najpierw dokonujesz płatności i zasilasz swoje konto punktami, a następnie wykorzystujesz je na zużywane zasoby. Na wykorzystanie punktów w ramach konta masz aż 365 dni. Po tym czasie pozostałe punkty mogą zostać anulowane, jednak każde kolejne zasilenie przedłuża ważność wszystkich punktów na kolejny rok.

Poniżej został przedstawiony krótki poradnik dokonywania zasilenia UniCloud w zależności od dokonywania wcześniejszych płatności lub ich braku (darmowy 14-dniowy okres testowy).

Podczas korzystania z okresu testowego

  1. Po zalogowaniu do usługi UniCloud w górnym menu kliknij „Przejdź na konto płatne”:

    Przejdź na konto płatne
  2. Na następnym ekranie wypełnij swoje dane, które zostaną umieszczone na fakturze dostarczonej pocztą i przejdź do płatności. W przypadku chęci wysyłki faktury na inny adres korespondencyjny – nie zapomnij podać go na końcu formularza po zaznaczeniu opcji „Inny adres korespondencyjny”.Formularz z danymi
  3. Po przejściu do płatności możesz już wybrać metodę płatności oraz kwotę zasilenie. Pamiętaj, że Twoje konto zostanie zasilone punktami w stosunku 1 pkt = 1 pln netto zasilenia. Operatorem płatności jest firma Transferuj.pl, która obsługuje obecnie ponad 50 polskich banków w ramach płatności online.

    Wybór kwoty płatności
  4. Po naciśnięciu przycisku „Opłać” i potwierdzeniu płatności zostaniesz przekierowany do podsumowania płatności w panelu zarządzania usługami. Zweryfikuj wszystkie dane i kliknij przycisk „Zapłać teraz”. Po naciśnięciu przycisku zostaniesz przekierowany do Transferuj.pl w celu wyboru Twojego banku. Zaznacz bank, zaloguj się i dokonaj płatności. W ciągu maksymalnie kilku minut Twoje konto zostanie zasilone wybraną przez Ciebie liczbą punktów.

Potwierdzenie płatności

Kolejne zasilenie konta

  1. W przypadku chęci kolejnego zasilenia konta z górnego menu wybierasz opcję „Uzupełnij saldo”, a następnie dokonujesz wyboru kwoty płatności oraz zaznaczasz metodę płatności (Transferuj.pl).Uzupełnij saldo
  2. Kolejne kroki są identyczne jak powyżej od punktu 3.

Pamiętaj, aby regularnie zasilać swoje konto! Tylko dzięki temu Twoje środowiska, strony, aplikacje będą zawsze aktywne, a Ty będziesz mógł być spokojny o poprawne działanie swoich serwisów.

Zasil swoje konto

Otagowano: