UniCloud jest przykładem chmury udostępnionej w nowatorskim modelu Platform as Infrastructure, który łączy ze sobą elastyczność IaaS z łatwością użycia PaaS.

UCPaI

Platform as a Service, PaaS, jest modelem chmury obliczeniowej, w którym dostawca dostarcza gotowe środowisko pracy, które użytkownik może dopasować do swoich potrzeb. Użytkownik nie kupuje ani nie dzierżawi sprzętu, nie instaluje systemów, jedynie wybiera aplikacje do uruchomienia. Utrzymanie, zarządzanie i aktualizacja serwerów i systemów operacyjnych leży po stronie dostawcy usługi. Po stronie Klientów pozostaje pisanie, konfigurowanie i utrzymanie własnych aplikacji. W tym modelu Klient rozlicza się za rzeczywiste zużycie zasobów.

Jednocześnie w środowiskach tworzonych w chmurze UniCloud możliwe jest uruchamianie VPSów z dostępem do shella, dzięki czemu możliwe jest sprostanie potrzebom nawet najbardziej nietypowych skryptów i aplikacji.

UniCloud to najnowocześniejsza platforma chmurowa na polskim rynku, bazująca na rozwijanej od wielu lat technologii firmy Jelastic. Z platformy Jelastic korzysta obecnie 150 000 programistów w 25 krajach na całym świecie.

Więcej informacji o kierunkach rozwoju Platformy jako Infrastruktury znajdziesz w dokumentacji Jelastic:

button-jelastic